Grupa V - ŻABKI

niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas.

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC CZERWIEC :

Tematyka kompleksowa:    „CIEKAWE ZAWODY”                             Termin    realizacji:03.0607.06.2024

Cele ogólne:  Wzbogacanie  słownika o nazwach zawodów. Poznanie  zawodów swoich rodziców. Stwarzanie okazji do poznawania różnych zawodów i wskazywania na społeczną użyteczność pracy ludzkiej. Zapoznanie dzieci z atrybutami charakterystycznymi dla danego zawodu. Kształtowanie świadomości kulturowej poprzez zapoznanie z „ginącymi” zawodami. Organizowanie sytuacji sprzyjających poszerzaniu zasobu słownictwa o nowe nazwy i związane z nimi pojęcia. Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego .

Tematyka kompleksowa: „ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE ”                              Termin realizacji:  10.06-14.06

Cele ogólne:   Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiedzy przyrodniczej poprzez obserwację, rozmowy, właściwe wnioskowanie. interesowanie się światem zwierząt w różnych szerokościach geograficznych. Różnicowanie znaków graficznych i literopodobnych.  Kształtowanie umiejętności wypowiadania się swobodnego oraz na określony temat. Wykorzystywanie umiejętności matematycznych w czasie zabaw oraz w życiu codziennym. Zgodne współdziałanie podczas ćwiczeń w parach.

Tematyka kompleksowa:     „DOKĄD NA WAKACJE”                                      Termin realizacji: 17.06-21.06

Cele ogólne: Rozwijanie umiejętności myślenia analitycznego, wybiórczego, wybierania cech charakterystycznych dla danej rzeczy. Utrwalenie znajomości cyfr od 0 do 10. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.  Uczenie się serdecznych zachowań wobec bliskich osób. Zwięzłe podawanie informacji. Rozwijanie sprawności grafomotorycznej. Poszanowanie zabawek. Rozwijanie słownej i plastycznej inwencji twórczej.

Tematyka kompleksowa:   „ZABAWY NA LATO”                                        Termin realizacji:  24.06-28.06.

Cele ogólne:   Kształtowanie pamięci muzycznej i ruchowej. Kształtowanie poczucia przynależności do określonej grupy społecznej, w tym do grupy przedszkolnej.   Wdrażanie do podejmowania działań na rzecz budowania pozytywnej atmosfery w grupie. Rozwijanie poczucia rytmu poprzez zabawy rytmiczno – ruchowe. Rozwijanie zdolności plastycznych. Porównywanie pojemności mierzonych wspólną miarą. Zabezpieczenie zabawek i sprzętu  w przedszkolu na wakacje.